CESTA JUROM DO ViaJur

11.3.2022

Pozývame vás na exkluzívny 1. ročník vinárskeho podujatia moderného progresívneho vinárstva ViaJur. Vinárstvo ViaJur otvára brány pálffyovských pivníc, v ktorých uvidíte neobyčajné prepojenie historických priestorov pivnice s modernou časťou. Výroba vína sa v impozantných priestoroch pivníc Kaštieľa Pálffy v Svätom Jure  začala pred viac ako 600 rokmi. 

Čakajú vás prehliadky pálffyovských pivníc, rovnako aj ochutnávky vynikajúcich vín z vinárstva ViaJur. Môžete sa tešiť aj na bohatý sprievodný program. O zábavu sa postará Adam Ďurica a  Milo Kráľ Band. Tešiť sa môžete aj na zaujímavé súťaže počas celého dňa.  

V cene vstupenky je voucher v hodnote 5 EUR, ktorý môžete využiť na nákup vinárskych produktov. Rovnako je v cene vstupenky aj 20 degustačných vzoriek exkluzívnych vín z produkcie vinársta ViaJur.

Kúpiť vstupenky

Čo vás na nádvorí Kaštieľa Pálffy v Svätom Jure čaká – v sobotu 30.4.2022

12.00 hod. – slávnostné otvorenie

16.00 hod. – koncert Milo Kráľ Band

19.00 hod. – koncert Adam Ďurica

Celý deň – 12.00-21.00 hod. – prehliadky pivníc spojené s degustáciou, vinárske súťaže a ďalšie.

 

Moderné progresívne vinárstvo ViaJur je pokračovaním výnimočného historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Práve na tomto vznešenom mieste sa vinohradníci a vinári venovali výrobe vína už od 15. storočia, a tak je našou hlavnou prioritou, aby sme pokračovali v tradíciách, ktoré sú v príbehu po stáročia ukryté.

V historických  pálffyovských pivniciach v Kaštieli Pálffy  si značka ViaJur od roku 2016 oficiálne začala raziť svoju vinársku cestu. Dnes už môžeme povedať, že úspešnú a progresívnu. 

Tento úspech si rozhodne zaslúži oslavu a tak sa 30.4.2022 otvoria brány vinárstva ku ktorému patria viac ako 600 ročné pálffyovské pivnice. Celý deň vás v priestoroch vinárstva, ktoré sídlia v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure čaká nielen bohatý sprievodný program, ale samozrejmosťou budú aj prehliadky pivníc, ochutnávky našich vín, jazdy po Svätom Jure na historických veteránoch, či bohatá rakúsko-uhorská kuchyňa prispôsobená súčasným chutiam s espritom modernosti. 

 

Príbeh nášho vinárstva započala láska k vínu

 

Pro rege et patria (Pre kráľa a vlasť) je heslo z minulosti, ktorého význam je nadčasový a aktuálny aj pre súčasnú dobu. Kvalitné vína s nezameniteľnou chuťou, ktoré sa pri výrobe držia osvedčených tradícii, ktorým sekundujú moderné technológie a najnovšie odborné vinárske poznatky patria na stôl všetkým milovníkom vína. 

Vlajkovou loďou našich vín je jednoznačne kolekcia Ars in vinum, vino in arte (Umenie vo víne, víno v umení). Víno, zhmotnené umelecké dielo vinára vo fľaši a reprodukcia obrazu výnimočného maliara na etikete vytvárajú jedinečné spojenie dvoch umelcov - vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Osobitný prístup a starostlivosť vinohradníka a vinára je zárukou, že sa ku vám dostáva umelecký zážitok. Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas degustácie 1. ročníka vinárskeho podujatia CESTA JUROM DO ViaJur.

 

Tešíme sa na vás.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok