Cesta Jurom do ViaJur II.

14.3.2023

Milovníci a priatelia vína,

srdečne vás pozývame na obľúbené podujatie vinárstva ViaJur, ktoré sa uskutoční dňa 29. apríla 2023 v Kaštieli Pálffy, v malebnom meste Svätý Jur. Opäť sa otvoria brány starobylých pivníc kaštieľa a pozývajú k ochutnaniu nových vín, ako aj starších ročníkov z vinárstva ViaJur.

Začiatky vinárskej výroby v Kaštieli Pálffy siahajú do 16. storočia. Pod značkou ViaJur sme ju obnovili, pričom neustále vylepšujeme výrobné procesy. Radi vás do nich zasvätíme. Snúbi sa v nich história a tradícia s modernými inováciami. Výsledkom je víno mimoriadnej kvality, oceňované na domácich aj medzinárodných súťažiach.

Okrem degustácií sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program a skvelú hudbu v podaní skupiny Polemic. Pripravené sú vinárske súťaže, program pre deti, tematický fotobox, korunovačné šaty cisárovnej Sissi a jazdy na historických veteránoch. Zabaví sa u nás celá rodina.

Vstup na akciu je voľný. 

Degustačné lístky na vínnu ochutnávku je možné si zakúpiť v predpredaji za zvýhodnenú cenu 15 eur/osoba alebo na mieste za 18 eur/osoba. Tešiť sa môžete na desať degustačných vzoriek exkluzívnych vín z produkcie vinárstva ViaJur. K vstupenke od nás obdržíte zľavový kupón v hodnote 5 eur, ktorý si môžete počas podujatia 29.4.2023 uplatniť pri nákupe vo Vinotéke ViaJur vedľa Kaštieľa Pálffy alebo vo WineCar. Lístky budú zaradené aj do žrebovania o fantastické ceny 

 

PROGRAM* na sobotu 29.4.2023

Kaštieľ Pálffy, Svätý Jur

 

12.00  – Otvorenie pivníc ViaJur v Kaštieli Pálffy

13.00  – Prezentácia Vinárstva ViaJur

15.30  – Krst a ochutnávka nového vína DUNAJ Rosé + Masterclass s Elizabeth Gabay MW

16:30 - Autogramiáda s hercami TV seriálu Dunaj, k vašim službám

19.00  – Koncert skupiny Polemic 

20:00 - Tombola

*Zmena programu vyhradená

Počas celého podujatia: prehliadky pivníc spojené s ochutnávkami vín, vinárske súťaže, sprievodný program pre deti, fotobox, korunovačné šaty cisárovnej Sissi a jazdy na veteránoch. 

Drobné občerstvenie formou FoodCar a WineCar na nádvorí. Reštaurácia Hostinec Palatín v Kaštieli Pálffy ponúkne špeciality rakúsko-uhorskej kuchyne. 

Elizabeth Gabay, MW a nové rosé Dunaj 

Elizabeth Gabay MW, je popredná svetová odborníčka na Rosé, spisovateľka a konzultantka vín, držiteľka titulu Master of Wine. Je autorkou článkov publikovaných v prestížnych vinárskych časopisoch: Decanter, The Drinks Business, The Buyer, SevenFiftyDaily, Meiningers. A tiež je uznávanou hodnotiteľkou vín na medzinárodných súťažiach vína. Spolupráca vinárstva ViaJur s Elizath Gabay započala unikátnou myšlienkou pri tvorbe ružového (rosé) vína s naším vinárom Tomášom Dilongom. 

Na podujatí Elizabeth Gabay predstaví nové ružové víno ViaJur z odrody Dunaj z našich vinohradov z Farnej. Víno bude plnené do populárnych a ekologických “take away” plechoviek”.


 


O vinárstve ViaJur

Moderné progresívne butikové vinárstvo ViaJur je pokračovaním historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. V jeho historických pivniciach sa vinári venovali výrobe vína už od 16. storočia. Práve na tomto vznešenom mieste sa značka ViaJur v roku 2016 oficiálne vydala na svoju vinársku cestu so zámerom zachovávať a rozvíjať miestne tradície a vinárske umenie. 

Vydajte sa s nami na Cestu Jurom do ViaJur v sobotu 29.04., na ktorej si vychutnáte klenoty pálffyovských pivníc v podobe našich vín. 
 

 

 

Príbeh nášho vinárstva započala láska k vínu

“Pro rege et patria” (Pre kráľa a vlasť) je heslo z minulosti, ktorého význam je nadčasový. Kvalitné vína s nezameniteľnou chuťou, vyrobené podľa osvedčených tradícií, zdokonalené modernými technológiami a najnovšími poznatkami, patria na stôl všetkým milovníkom a gurmánom vína. 

Vlajkovou loďou nášho vinárstva je jednoznačne kolekcia “Ars in vinum, vino in arte” (Umenie vo víne, víno v umení). Víno je zhmotnené umelecké dielo vinára a prírody, uchované vo fľaši a ozdobené etiketou s reprodukciou akademického maliara. Spája osobitosť dvoch umelcov - vinára a maliara. Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Výnimočný prístup a starostlivosť vinohradníka aj vinára a pôsobivý dizajn sú zárukou, že sa k vám dostáva umelecký zážitok. 

Kolekciu Ars in vinum, vino in arte, ale aj mnohé iné vína si budete môcť vychutnať počas 2. ročníka podujatia Cesta Jurom do ViaJur II.

Tešíme sa na Vás.

Adresa: Kaštieľ Pálffy, Prostredná ulica 13/49, Svätý Jur.
 

 

 

 

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok