Na vinárskej lige majstrov Vinalies Internationales Paris hodnotil náš výrobný riaditeľ, Tomáš Dilong

21.2.2022

Máme obrovskú radosť z toho, že na najprestížnejšej súťaži svetových vín v Paríži, Vinalies Internationales Paris bol do poroty pozvaný aj náš výrobný riaditeľ, Tomáš Dilong.

O súťaži Vinalies Internationales Paris sa hovorí ako o najprísnejšej pretože sa koná pod drobnohľadom Medzinárodnej únie enológov a  Únie enológov Francúzska, ktorí počas troch dní dohliadajú na priebeh súťaže. Spolu s Tomášom na súťaž poputovali aj vína ViaJur, ktoré boli prezentované na medzinárodnej úrovni, v spolupráci s významnou slovenskou enologičkou Editou Ďurčovou.


 
Na súťaž Vinalies Internationales Paris je každý rok prihlásených viac ako 3 tisíc vzoriek vín z celého sveta. Porotcovia denne degustujú aj 60 vzoriek a okrem chuti sa zameriavajú  na vzhľad, farbu, senzorický, chuťový a aromatický profil. Náš výrobný riaditeľ, Tomáš Dilong mal spolu s ostatnými porotcami náročnú úlohu, vybrať v jednotlivých kategóriách víťazov, ktorí budú prísnym okom komisie vybraní ako najlepší.


„V Paríži sme zažili nezabudnuteľné štyri dni, ktoré boli plné zážitkov, nových skúseností a krásnej práce. V Paríži som prezentoval Frankovku modrú ročník 2018, ktorá patrí medzi
najdominantnejšie odrody na Slovensku a rovnakú úlohu zohráva aj v našom vinárstve“, povedal Tomáš Dilong, výrobný riaditeľ ViaJur. Podporiť nás prišiel aj slovenský veľvyslanec v Paríži, Igor Slobodník.


Posledný deň patril víťazom a my máme tú česť byť pri tom a zdieľať radosť s ocenenými. Všetkým gratulujeme a veríme, že sa opäť stretneme aj na budúci rok. Vraciame sa späť na Slovensko, kde máme pre všetkých milovníkov kvalitného vína pripravených niekoľko noviniek, ktoré predstavíme už čoskoro a rozhodne sa máte na čo tešiť.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok