Naše produkty z Farnej

12.12.2022

Fanúšikovia dobrého vína už poznajú naše butikové vinárstvo ViaJur. V roku 2022 sa však naše portfólio rozšírilo aj o ďalšie produkty, na ktorých výrobu používame výhradne suroviny dopestované v našej usadlosti vo Farnej.

OVOCNÉ DESTILÁTY

Hruškovica pochádza z ovocného sadu z usadlosti Farná, ktorého základ tvorí pôvodný hruškový sad, v ktorom sa zachovala takmer zabudnutá odroda hrušky Durando. Vzácnosť tejto odrody dodáva našej hruškovici výnimočnú čistú chuť s výraznou sviežou vôňou čerstvo rozkrojenej hrušky. Klasická stará odroda hrušky dokáže dokonale preniesť svoju plnú ovocnú a lahodnú chuť do destilátu. Plody sú veľmi starostlivo vyberané, kvasia prirodzeným spôsobom a následne sú destilované tradičnou metódou.

Hroznovica tiež pochádza z usadlosti Farná a je vyrobená z odrody Muškát žltý. Táto aromatická odroda je obzvlášť vhodná na prípravu destilátov. Plody na našu hroznovicu sú veľmi starostlivo vyberané a kvasia prirodzeným spôsobom v našej pivnici, pri ktorom ručne oberané hrozno prejde riadenou alkoholovou fermentáciou na šupkách. Následne, po vykvasení, putuje na destiláciu. Výsledný produkt pred uvedením na trh potom ešte vyzrieva 8 mesiacov. Produkcia je veľmi limitovaná a je určená pre milovníkov hroznových destilátov.

MED

Vo Farnej máme niekoľko včelých rodín, ktoré získavajú peľ a nektár z okolitých kvetov, bylín a stromov. Ako prvý sme v našej usadlosti stočili repkový med, ktorý má krásnu svetložltú farbu. A vďaka neďalekému agátovému háju a usilovnosti našich včelých pomocníčok sme pripravili aj med agátový. Po 2-týždňovom vyzrievaní je takmer priehľadný a má svetložltý až zelenkavý nádych.


 

Vedeli ste, že...
- na 1 gram medu musí včela navštíviť cca 3000 kvetov a letí pritom rýchlosťou viac ako 20 km za hodinu?
- na 1 kg medu včely nalietajú vzdialenosť rovnajúcej sa 4-násobnej ceste okolo Zeme?

 

PRODUKTY Z LEVANDULE

Navštíviť našu usadlosť vo Farnej je zážitok v každom ročnom období. Avšak najviac vám ho umocnia oku lahodiace rozkvitnuté levanduľové polia. Blahodárne účinky tejto rastliny s nádhernými fialovými kvetmi poznali už starovekí Gréci. Pôsobí na upokojenie mysle, či zdravý vzhľad pokožky a používa sa aj v gastronómii. A svoje uplatnenie našla aj v mnohých našich produktoch, akými sú levanduľové mydlo, alebo voňavé vrecúška.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok