Pet-Nat – novinka roka 2021 vinárstva ViaJur

02.11.2021

Víno, ktoré baví

Vinárstvo ViaJur prichádza s novinkou, ktorá je rovnako ako pre tím ViaJur, veľmi atraktívnou pre našich zákazníkov. Vo vinárstve je to síce novinka, no vinári po celom svete túto metódu  poznajú už takmer 600 rokov. Práve tento predchodca súčasných šumivých vín doslova prechádza renesanciou. Pet-Nat je moderný a veľmi trendový spôsob výroby vína. Dopyt záujemcov a znalcov vína po ňom stále silnie. 

Význam slova pochádza z francúzskeho Pétillant Naturel a vo voľnom preklade znamená prirodzene šumivé – prirodzené bublinky. Pet Nat nie je na Slovensku neznámy pojem, no len pár vinárstiev sa môže pochváliť, že túto metódu využívajú.

História postupu siaha až 600 rokov do histórie, kedy začali miestni mnísi vo Francúzsku týmto spôsobom uskladňovať víno v pivniciach kláštorov. Výroba vína formou Pet-Nat je vlastne predkom dnešných šumivých vín a šampanského. Tomuto starému vinárskemu kumštu hovoríme aj metóda ancestrale. Fermentácia začína už v nerezovom tanku a končí vo fľaši.

Výrobný riaditeľ vinárstva ViaJur Tomáš Dilong chce zákazníkom priniesť niečo nové, hravé a dnes aj veľmi populárne. Nielen mladí ľudia si ho pýtajú.  Pet-Nat sa stáva súčasťou rôznych krásnych a najmä veselých životných príležitostí, či už sú to špeciálne večere, oslavy alebo jedinečné osobné rozhodnutia... Pet-Nat má zaujímavú a ľahkú chuť.

 „Víno je nefiltrované so sedimentom prírodných kvasiniek  a tieto prirodzené bublinky pri správnom schladení, vyčaria pri otvorení úsmev na perách a prirodzený sediment vína ukáže zážitok rôznych zmyslov. Toto víno si vo fľaši doslova „žije svoj život“. Pretože po tom, čo sa dostane do fľaše, už vinár nad ním stráca kontrolu a víno ide svojou zábavnou cestou, ktorá vyvrcholí až jeho slávnostným otvorením,“  zjednodušene popísal životnú vinársku cestu netradičného šumivého vína výrobný riaditeľ  vinárstva Tomáš Dilong. 

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok