Súťaž v reze viniča – dobrý ročník

21.2.2022

Slovné spojenie vydarený ročník si zvyčajne spájame s vínom, my by sme dobrým ročníkom pomenovali aj tohtoročnú súťaž v reze viniča a máme na to hneď niekoľko dôvodov.

21. ročník súťaže v reze viniča sa prvýkrát konal  vo vinohradníckom areáli ViaJur vo Farnej, kde mali súťažiaci ideálne podmienky na to, aby predviedli svoje schopnosti, osobitý štýl a techniku v rezaní odrody Cabernet Sauvignon. Tento rok sa súťažilo v dvoch kategóriách junior a senior a v oboch sa stretla veľmi silná zostava účastníkov.
Zimný rez je najdôležitejším pestovateľským zásahom v starostlivosti o viničové kry. Pri reze sa určuje tvar kra, udržiava sa potrebná rovnováha medzi rastom a rodivosťou, zároveň sa dosahuje kvalitnejšia úroda. Porota tak mala neľahkú úlohu v rozhodovaní. Odborná porota sa v hodnotení zamerala predovšetkým na tvar rezu, optimálnu záťaž kra viniča plodnými očkami, očistenie kra od výhonkov a samozrejme dosiahnutý časový limit.

Garantom súťaže bol náš výrobný riaditeľ, Tomáš Dilong, ktorý pre tento rok pripravuje uvedenie niekoľkých nových vín ViaJur, ktoré predstavíme už čoskoro.
„Som veľmi rád, že tento ročník súťaže v reze viniča sme hostili práve na pôde vinohradov ViaJur vo Farnej. Súťaž s 21 - ročnou tradíciou má dôležité poslanie zatraktívniť náročné povolanie vinohradníka a zviditeľniť vinohradníctvo ako také, a to 21. ročník súťaže splnil. Ďakujem všetkým súťažiacim, rovnako všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a postarali sa o príjemnú atmosféru,“  povedal Tomáš Dilong.
Hlavnou cenou boli Zlaté nožnice Bahco®️, ktoré získali víťazi v oboch kategóriách.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok