V pivniciach Kaštieľa Pálffy sa zrodil klenot

29.3.2021

Svätý Jur je od nepamäti spojený s produkciou vína, ktoré malo cveng po celom Uhorsku. Povesť tohto ušľachtilého nápoja a hlboko zakorenené tradície zachováva pod klenbami historických pivníc Kaštieľa Pálffy moderné vinárstvo VIAJUR.

 

Chýry o svätojurskom víne sa už pred niekoľkými storočiami doniesli až na cisársky dvor. Samotný uhorský kráľ Matej II. Habsburský udelil obyvateľom Svätého Jura právo slobodného výčapu pod podmienkou, že si každoročne uplatní nárok na sto okovov, teda 5 500 litrov vína zo svätojurskej kúrie tvoriacej jadro dnešného kaštieľa. Spomína sa aj v zachovaných listoch Kataríny Pálffy zo 17. storočia, v ktorých píše, že „niet lepšieho vína ako tunajšieho svätojurského“.

Na tieto časy a slávu jurského vína dnes nadväzuje moderné vinárstvo VIAJUR, pre ktoré hrá prím práve ušľachtilá a tradičná odroda reflektujúca špecifiká tohto vinárskeho terroiru. V historických pivniciach kaštieľa aktuálne uvádza do života Rizling rýnsky v signatúre edícii Rizling jurský. 

VEĽKÁ CHVÍĽA JURSKÉHO RIZLINGU

Rizling rýnsky zo Svätého Jura je jedinečný, nezameniteľný a poníma v sebe všetky špecifiká tejto vinohradníckej oblasti. Pochádza z viac ako 50-ročných vinohradov z kopcov nad Svätým Jurom. Toto skvelé víno reprezentuje terroir Malých Karpát. V jeho príťažlivej vôni dominujú lúčne a lipové kvety typické pre túto oblasť. Rizling rýnsky z ročníka 2018 je vďaka odpočívaniu na jemných kaloch predurčený na dlhé vyzrievanie vo fľaši.

V signatúre edícii Rizling jurský si ho budete môcť už čoskoro vychutnať VÝHRADNE v Hoteli Lomnica a Kaštieli Pálffy alebo objednať v e-shope www.eshop.selavi.sk. Spoločne tak vzdáme poctu vinárskemu kumštu a tradícii našich predkov.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok