Víno v plechovke – prečo nie?

26.7.2022

Aj vinársky sektor, podobne ako iné odvetvia, prechádza v súčasnosti turbulentným vývojom, ktorý naštartovala globálna „koronakríza“. A jednou z aktuálnych tém, ktorú nová situácia na trhu s vínom prináša, je debata o vínach v plechovkách.

Už v minulosti mali vinári tendencie priblížiť sa k zákazníkovi novými baleniami. Naštartovala to revolúcia s tzv. „šróbovacími“ uzávermi (screw cap), ktorej výsledkom bolo značné nahradenie klasických korkov a plnenie špičkových vín zo známych vinárskych oblastí (napr. Mosel – Nemecko, Marlborough - Nový Zéland,...) práve pod takýto uzáver.

Ďalšou etapou boli „rodinné“ balenia – tzv. bag in box-y, ktoré sa už dávno nespájajú len s lacným vínom. Ich praktickosť ocenili tiež konzumenti exkluzívnych vín.

Podobná situácia vládne na trhu s vínom aj v súvislosti so spomínanými plechovkami. Svetoví producenti pôsobiaci v prémiovom sektore pochopili, že ich vína nestratia dôveru zákazníkov, ak ich budú ponúkať aj v plechovkách.

A predajné čísla ukazujú, že popularita plechovkových vín vo svete rastie. Marketingová spoločnosť Grand View Research zverejnila čísla, podľa ktorých v roku 2021 dosiahol trh s vínami v plechovkách tržby 235,7 milióna dolárov (zdroj: winespectator.com). Zároveň predpovedala, že sa globálny trh s týmito vínami bude naďalej rozširovať a do roku 2028 prekoná 570 miliónov dolárov.

Vinárstvo ViaJur je pokračovateľom tradície výroby vína, ktorá sa už niekoľko stáročí realizuje v historických pivniciach Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure. Na túto tradíciu ale nadväzujeme modernými technológiami a progresívnym prístupom k potrebám konzumentov. Preto sme sa aj my rozhodli zakúpiť špičkovú plniacu linku, vďaka ktorej vieme dostať naše vína nielen do fliaš, ale aj do plechoviek.

„Prvými vínami, ktoré sme plnili do plechoviek boli dva druhy šumivých vín pod značkou HEY YOU Bubbles a hneď od začiatku sa stali veľmi populárne. V súčasnosti už nájdete v našej ponuke aj vína tiché – biele, ružové a červené.“ – vysvetľuje Tomáš Dilong, výrobný riaditeľ vinárstva ViaJur a dodáva – „A aké sú prvé reakcie? Konzumenti oceňujú nielen kvalitu vín, ktorú v týchto plechovkách nachádzajú, ale teší ich aj praktickosť, ktorú prinášajú. Je to jednoducho balenie vhodné na grilovačku, turistiku, dovolenkový relax na plážovom ležadle alebo na párty pod holým nebom.“

A to všetko so zreteľom na ekologickosť, pretože všetky naše plechovky sú zálohovateľné a takmer 100%-ne recyklovateľné.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok