Vinárstvo VIAJUR

O nás

Vinohradníctvo a vinárstvo VIAJUR je pokračovaním výnimočného historického príbehu, ktorého dôležitou súčasťou je Kaštieľ Pálffy vo Svätom Jure. Práve na tomto vznešenom mieste sa vinohradníci a vinári venovali výrobe vína už od 15. storočia, a tak je našou hlavnou prioritou, aby sme pokračovali v tradíciách, ktoré sú v príbehu po stáročia ukryté.

VIAJUR obhospodaruje vinohrady a pestuje vinič v dvoch usadlostiach – Svätý Jur a Farná. Celoročná práca vinohradníkov zabezpečuje dostatok vysokokvalitnej suroviny pre vinárstvo na výrobu vína. Všetky usadlosti sú charakteristické svojím terroir, ktorý sa odráža v našich vínach.

Samotné vinárstvo sa nachádza v historických pivniciach Kaštieľa Pálffy. Na tradície výroby vína sme nadviazali modernými technológiami spracovania hrozna, ale pri zachovaní časom osvedčených postupov výroby vína. K spracovaniu produktu práce vinohradníkov, k hroznu, pristupujeme s úctou. Jeho šetrným spracovaním sa snažíme preniesť všetko slnko, terroir a tie najprirodzenejšie chute z bobuliek hrozna priamo do vína.

Pivnice

Historické klenbové pivnice sa nachádzajú pod celým pôdorysom kaštieľa . Znalosti, skúsenosti a remeselná dômyselnosť starých majstrov, ktoré môžeme obdivovať v pivniciach dodnes, zabezpečujú stabilnú mikroklímu pivníc aj v súčasnosti.
Tá ich už v dávnej minulosti predurčovala na výrobu a skladovanie vína. Hlavnými atribútmi mikroklímy sú konštantná teplota a vlhkosť počas celého roka. Samozrejme, dnes využívame na výrobu vína aj moderné technológie v spojení s tradičnými postupmi dozrievania vína. Klíma historických pivníc a nepochybne aj s genius locci samotného Kaštieľa Pálffy dáva nášmu vínu nezameniteľný buket.

Vinárstvo

Vo VIAJUR nadväzujeme nielen na históriu vinárstva Kaštieľa Pálffy, na tradičné postupy pri výrobe a vyzrievaní vína, ale zároveň dodržujeme dané konvencie pri pestovaní viniča v našich usadlostiach. S hrdosťou rešpektujeme všetky historické a regionálne danosti našich usadlosti. Vinohradnícky tím VIAJUR sa zameriava na pestovanie odrôd, ktoré tu boli zakorenené už niekoľko stáročí. Toto smerovanie predurčuje aj zameranie produkcie nášho vína. V  pivniciach preto nájdete vína úzko spojené s regiónmi našich usadlostí, ako typický jurský Rizling rýnsky, Rizling vlašský, ale aj Müller Thurgau z pálffyovských viníc. Slnko a typický južnoslovenský terroir nájdete v chuti ružového Cabernetu Sauvignon, ktoré patrí medzi najlepšie slovenské ružové vína. Túto líniu dopĺňajú aj červené odrody, ktoré dozrievajú v drevených sudoch niekoľko mesiacov pred nafľašovaním. Aj v červených vínach dominujú typické odrody pre náš región – Frankovka modrá a  slovenský Dunaj. Paletu červených vín dopĺňajú cabernetové odrody.

Naši vinári vám prinášajú vína svieže, plné ovocných chutí, ale aj vína plné, šťavnaté, s vysokým potenciálom fľašového zrenia. Najmä červené vína potrebujú svoj čas na zrenie, ale aj pri vybraných bielych vínach prichádza ten správny buket až po vyzretí. Tak ako kedysi na stole kráľov sa nachádzali tie najvyberanejšie vína, tak aj dnes nás zaväzuje heslo: Pro rege et patria či Ars in vino, vinum in arte. Chceme vám prinášať vína tej najvyššej kvality.

Vinohrady Svätý Jur

V Kaštieli Pálffy sa stretávajú historické príbehy s tými súčasnými, aby vytvorili novú cestu VIAJUR. Táto nová cesta však rešpektuje a zachováva všetky tradície vinohradníctva a vinárstva.

Kostolik arrowViac o vinohrade Svätý Jur

Vinohrady Farná

Údolia zaliate slnkom, pod modrou oblohou sa tiahnu zelené riadky vinohradov do nekonečna. Slnko, čarovná krajina a visiace strapce hrozna sú ako balzam na dušu nielen pre vinohradníka.

Kostolik arrowViac o vinohrade Farná

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok