3. ročník festivalu Cesta Jurom do VIAJUR

2024 04 05 Viajur 401

Prvá májová sobota patrila vo vinárstve VIAJUR spojeniu vína s dobrým jedlom a pestrým programom. Vinárska udalosť Cesta Jurom do VIAJUR prilákala stovky návštevníkov, ktorí si v priestoroch renesančného kaštieľa vychutnali to najlepšie z vínneho portfólia VIAJUR doplnené gastronómiou Kaštieľa Pálffy.

Takmer 1 000 návštevníkom všetkých vekových kategórií ponúkol festival vinárstva VIAJUR okrem kvalitného vína aj bohatý sprievodný program zameraný na malých aj veľkých. Nádvorie kaštieľa sa tak po roku opäť naplnilo milovníkmi slovenského vinárstva aj kultúry.

2024 04 05 Viajur 229

Ochutnávka toho najlepšieho

Podujatie Cesta Jurom do VIAJUR láka na dobré víno, jedlo a kultúru. V krásnom prostredí vinárskeho mestečka Svätý Jur privítala návštevníkov už po tretíkrát. Okrem degustácií vín vinárstva VIAJUR, ktoré sa odohrávali v pôvodných pálffyovských pivniciach, ponúkla návštevníkom aj bohatý sprievodný program plný zážitkov. Tanečné vystúpenie a módna prehliadka historickej skupiny Fringia sprostredkovali pohľad na renesanciu. Pre automobilových nadšencov boli pripravené vyhliadkové jazdy štýlovými veteránmi a deti zabavil pestrý program plný aktivít aj detská zóna. Akciou sprevádzal Milan „Junior“ Zimnýkoval, ktorý vyspovedal aj kľúčové osobnosti vinárstva VIAJUR a Kaštieľa Pálffy. Kultúrny program zavŕšili koncerty Jany Andevskej a Petra Lipu.

2024 04 05 Viajur 429

S romantickým nádychom

Nielen víno tieklo potokom. Areálom Kaštieľa Pálffy a vinárstva VIAJUR sa niesla aj láska, ktorej bolo celé podujatie venované. Dôležitou súčasťou programu bolo totiž slávnostné odhaľovanie sôch patrónov – Kataríny Pálffy a Štefana Ilešháziho. Práve niekdajšia majiteľka kaštieľa so svojim manželom položili v lokalite Svätého Jura základy vinohradníctva a je to práve ich odkaz, ktorý vo vinárstve VIAJUR nasledujeme. Ich príbeh lásky musel prejsť mnohými úskaliami, spoločne však prekusli všetky krivdy aj dlhé odlúčenia. Bok po boku teraz opäť stoja na nádvorí kaštieľa, kde ich príbeh opäť ožíva. A legenda hovorí, že každý, kto príde k sochám patrónov kaštieľa a pohladká šabľu v rukách Štefana a vejár v rukách Kataríny, toho láska zostane navždy rovnako silná a stále plná života.

2024 04 05 Viajur 157

Dobré víno a jedlo oslávime aj vo Farnej

Po troch úspešných ročníkoch festivalu Cesta Jurom do VIAJUR sa tento rok festival presúva aj do Farnej  – druhej usadlosti vinárstva VIAJUR. Už v sobotu 18. mája si návštevníci budú môcť vychutnať to najlepšie z vinárstva VIAJUR a Kaštieľa Pálffy, tentokrát v malebnom prostredí vinohradníckej oblasti na juhu Slovenska. Predstavia sa lokálni umelci a remeselníci, vystúpia skupiny Polemic a Anna and the Barbies a deti zabaví pestrý program v podobe workshopov zameraných na tradičné remeslá či slamené bludisko.

 

Ďakujeme všetkým návštevníkom. Radi vás uvidíme vo Farnej alebo na ďalších podujatiach, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

viajur logo leaf

Ďalšie články

Hello

I acknowledge the legal restrictions on the sale and consumption of alcoholic beverages. By clicking on the accept I confirm that I am over the age of 18.