Naše vína

Pro rege et patria

wine viajur

Pro rege et patria

Pre kráľa a krajinu - znelo hrdo krédo Palffyovcov. Víno, tento najušľachtilejší mok, nesmelo chýbať na stole kráľa, ale nechýbalo ani na sviatočnom stole bežných ľudí. Terroir našich usadlostí, slnko hladiace bobuľky hrozna, poctivá práca a láska vinohradníka k vínnej réve, fortieľ vinára, to všetko vytvára neopakovateľnú harmóniu chutí našich vín. Kolekciu vín Pro rege et patria môžeme charakterizovať ako kráľovský nápoj pre každého milovníka dobrého vína. Na zdravie!

zberatelska edicia

Ars in vino, vinum in arte

Víno zhmotnené umelecké dielo vinára vo fľaši a reprodukcia obrazu výnimočného maliara na etikete vytvárajú jedinečné spojenie dvoch umelcov - vinára a maliara. Prinášame vám jedinečnú kolekciu vín: Ars in vinum, vino in arte (Umenie vo víne, víno v umení). Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Osobitný prístup a starostlivosť vinohradníka a vinára je zárukou, že sa ku vám dostáva umelecký zážitok.

arrowPrejsť na ponuku Ars in vino

2020

2019

2018

Pozrite si naše vína z roku 2020

Pozrite si naše vína z roku 2019

Vinohradnícky a vinársky rok 2018 bol opäť plný prekvapení a extrémov. Po nie príliš dlhej zime nastúpilo hneď obdobie „leta“, kde nás už v marci a v apríli prekvapili vysoké teploty, čo sa prejavilo bujným nástupom vegetácie. Tento stav privodil malé problémy pri zelených prácach, ktoré boli nárazové. Násada hrozna bola aj po regulácii úrody jarným rezom veľmi vysoká. V niektorých oblastiach až 50 % väčšia ako minulý rok. Vegetácia bola posunutá až o 3 týždne. Koniec jari a leta sa niesli v znamení vysokých teplôt a sucha. Na čo vinič špecificky reagoval menšími prírastkami zelenej hmoty a neskôr rýchlym vyzrievaním semien. Koncom augusta prišlo k ochladeniu a výdatným zrážkam, čo zastavilo dozrievanie a prezrievanie hrozna a spôsobilo spomalenie zberu. Obsah bobúľ sa nariedil a opäť sa čakalo na skoncentrovanie ušľachtilých látok. Vinič už nepotreboval nalievať bobule cukrom, pretože semená boli fyziologicky zrelé a schopné vyklíčiť, tak zastavil svoju fázu dozrievania. Tak ako rýchlo rok začal a nadbehol si pár týždňov dopredu, tak si to na konci augusta začal postupne dobiehať opačným smerom, až kým sa nadbehnuté obdobie nevyrovnalo. Dokonca u niektorých odrôd sa zber posunul o niečo neskôr ako minulý rok.

Pozrite si naše vína z roku 2021

Zoznámte sa s edíciou Pro rege et patria

Pro rege et patria - pre kráľa a krajinu, krédo, ktoré sprevádzalo rod Pálffyovcov. Dnes toto krédo spolu s lipou, ktorá rastie na nádvorí Pálffyovského kaštieľa v Svätom Jure, vytvárajú logo VIAJUR. Do histórie Pálffyovcov patrí aj vinohradníctvo a výroba vína v Malých Karpatoch. Vinárstvo VIAJUR pokračuje v tomto príbehu.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1