Vinohrady

Vinohrady

Poctivá práca vinohradníka, charakter pôdy a slnečné lúče. To všetko sa odráža v šťavnatých a sladkých bobuliach hrozna, z ktorých sa rodí dobré víno.

Vinohrady s rozlohou 5 hektárov sa rozprestierajú na strmých terasách nad mestom s orientáciou na juh a juhozápad, vďaka čomu majú vinice zabezpečený dostatok slnka. Pri výsadbe sme sa preto orientovali na odrody, ktoré sú aj s ohľadom na podmienky pre lokalitu Malých Karpát typické.

hrozno
vinohrady svaty jur kostol 1

Oblasť sa vyznačuje žulovými a piesočnatými pôdami, ktoré sú dobre odvodňované. Terroir je vhodný najmä pre pestovanie odrôd Rizlingu, ktoré majú v tejto vinohradníckej oblasti bohatú históriu. Práve Rizlingu vyhovujú podmienky charakteristické množstvom teplých slnečných dní a zároveň relatívne chladných nocí. Z malokarpatských viníc vám prinášame ikonické vína najmä z odrody Rizling rýnsky – Rizling Liebling a Rizling jurský. Všetky vína z našej produkcie sú vegánske, biele a ružové vína navyše aj nízkohistamínové.

vinohrady svaty jur kostol 1
Sme tu pre vás

Kontaktujte nás

+421 905 503 827
info@viajur.sk

+421 905 503 827
objednavky@viajur.sk

+421 905 503 827
sales@viajur.sk

+421 915 826 821
event@kastielpalffy.sk

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov