Pivnice

Pivnice

V historických pivniciach Kaštieľa Pálffy víno dozrieva už celé storočia a na svojej chuti získava v rovnakých priestoroch aj
v súčasnosti.

Do pôvodných pálffyovských pivníc z čias Kataríny Pálffy sme priniesli moderné technológie aj inovatívne postupy. Aj vďaka tomu sme absolútne sebestační naprieč celým procesom výroby vína, od spracovania hrozna až po plnenie do fliaš. V pivniciach s celkovou kapacitou
200 000 litrov kombinujeme tradičné spôsoby výroby vína s najsúčasnejšími metódami.

tankova pivnica

Tanková pivnica

Pôvodná pivnica so zachovanými tehlovými klenbami je vybavená nerezovými nádobami s duplikátormi s riadenou teplotou kvasenia. Všetky nádoby sú vybavené aj vlastným inertizačným dusíkovým systémom.

Pivnica, v ktorej sa víno dorába od roku 1580, je v súčasnosti vybavená riadenou cirkuláciou vzduchu, odvetrávaním aj kontrolou hladiny CO2.

Sektová pivnica

Pivnica, v ktorej sa rodia naše sekty vyrábané tradičnou šampanskou metódou od A po Z, je vybavená od kójí na zretie vín cez striasacie stojany „pupitre“ až po technológie na finalizáciu sektov.

V súčasnej sektovej pivnici, ktorá patrí k najstarším častiam zachovaných pôvodných klenbových pivníc, sekty dozrievajú od 12 mesiacov až po niekoľko rokov.

pivnice kastiel svaty jur
barikova pivnica svaty jur

Sudová pivnica

Pivnica rozvoniavajúca vôňou dreva je vybavená sudmi s klasickými objemami (225 l, 300 l a 500 l) aj veľkokapacitnými dubovými a agátovými sudmi s objemom 1500 l a 2 500 l. Súčasťou pivnice je aj historická studňa, ktorá má zásadný vplyv na udržiavanie ideálnej vlhkosti aj teploty.

Moderným prvkom je dataprojektor s prezentáciou filmu Štyri ročné obdobia, ktorý si návštevníci môžu vychutnať počas riadených degustácií vín.

Zažite viajur

Spoznajte vinárstvo VIAJUR prostredníctvom komentovaných prehliadok vinohradov spojených s degustáciou vín.

Sme tu pre vás

Kontaktujte nás

+421 905 503 827
info@viajur.sk

+421 905 503 827
objednavky@viajur.sk

+421 905 503 827
sales@viajur.sk

+421 908 297 702
event@kastielpalffy.sk

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.