Cena Doroty Pospíšilovej pre Dunaj 2021

viajur katalog 2

Začiatkom júna prebehol už 10. ročník medzinárodnej súťaže vín Danube Wine Challenge, ktorej cieľom je vyzdvihnúť kvalitu slovenského vína v medzinárodnom kontexte. Projekt tiež upriamuje pozornosť celého vinárskeho sveta na Slovensko, ako na špičkového producenta vín. Jedna z najvplyvnejších súťaží sveta hostila elitných degustátorov z 15 krajín, ktorí hodnotili takmer 700 svetových aj domácich vín.

Sprievodnou akciou súťaže bola aj slávnostná gala degustácia – Danube Wine Day. Návštevníci mali možnosť v bratislavskej Starej Tržnici ochutnať nielen ocenené súťažné vína, ale aj ďalšie vzorky, a to za prezentácie samotných vinárov. Akcia moderovaná hercami Luciou Hurajovou a Michalom Hudákom priniesla aj slávnostné odovzdávanie špeciálnych ocenení DWC 2023.

Mimoriadnym hosťom bola jedna z najvýznamnejších osobností slovenského vinohradníctva a vinárstva, pani Dorota Pospíšilová. Táto významná slovenská šľachtiteľka počas svojej úspešnej kariéry vyšľachtila 24 uznávaných odrôd vína. Cenu za najúspešnejšie víno z odrody Dunaj si z jej rúk prevzal výrobný riaditeľ vinárstva VIAJUR Tomáš Dilong za víno Dunaj 2021 z edície Ars in Vino, Vinum in Arte.

cena doroty pospisilovej

Sýta farba tohto vína s plnou, perzistentnou, príjemne sladkastou chuťou zaujme na prvý pohľad. Vôňa je plná drobného bobuľového ovocia, doplnená jemným korenistým tónom. Eleganciu vína dopĺňa aj umelecká etiketa od slovenského maliara a sochára Vladimíra Kompáneka.

Celá línia Ars in vino, vinum in arte je jedinečným spojením dvoch umeleckých svetov – vinárskeho a maliarskeho. Víno z tejto kolekcie je vyrobené z hrozna najvyššej kvality a je umeleckým dielom z vizuálneho ale aj chuťového hľadiska. Tešíme sa, že jeho kvality ocenila už aj odborná verejnosť.

Ak sa chcete o kvalitách našich vín presvedčiť sami, navštívte vinárstvo VIAJUR v Kaštieli Pálffy v Svätom Jure či Selaví Wineshop v Ivanke pri Dunaji.

viajur logo leaf

Ďalšie články

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov