Prvý ročník festivalu Cesta Farnou do VIAJUR

2024 05 18 Viajur Farna 240

Dobré víno, jedlo, hudba, kultúra, remeslá a aktivity pre všetky vekové skupiny. Vinohradnícko-agroturistická usadlosť vinárstva VIAJUR oficiálne otvorila brány návštevníkom počas festivalu Cesta Farnou do VIAJUR. A bohatý program prilákal takmer 2500 návštevníkov a zvedavcov.

V dedinke Farná v Tekovskej vinohradníckej oblasti sa nachádza vinohradnícko-agroturistická usadlosť, ktorá 18. mája 2024 oficiálne otvorila pre všetkých. Jednodňový festival ponúkol okrem dobrého vína a jedla aj pestrý program a možnosť preskúmať 66 hektárový areál, ktorý sa návštevníkom odkryl vo všetkej svojej kráse.

2024 05 18 Viajur Farna 258

Lákadlom víno aj rôznorodý program

Návštevníci mohli počas krásnej slnečnej soboty degustovať to najlepšie z ponuky vinárstva VIAJUR ale aj remeselného pivovaru Pálffy Brauerei a gastronómie Kaštieľa Pálffy. Zábavu rozprúdili koncerty slovenskej kapely Polemic, maďarskej kapely Anna and the Barbies a DJ VIX. Krásy regiónu odprezentovali lokálni umelci a remeselníci a program pre celú rodinu zabezpečilo slamené bludisko či vyhliadkové jazdy na elektrických golfových autíčkach a autentickom traktore s vlečkou. Vo vinohradníckom domčeku Réva si na svoje mohli prísť milovníci špičkovej gastronómie, a to prostredníctvom špeciálneho trojchodového menu. Štýlová stodola bola zas odetá do lásky vďaka svadobnej výstave, ktorá odprezentovala možnosti konania sa svadieb v tomto krásnom idylickom prostredí. Celým dňom sprevádzal moderátor Milan Junior Zimnýkoval. Rozmanitý program pomiešal z každého rožka troška, vďaka čomu prilákal domácich aj turistov všetkých vekových kategórií.

2024 05 18 Viajur Farna 395

Viac ako len vinohrady

Počas otváracieho dňa mohli záujemcovia preskúmať rozsah toho, čo areál ponúka. Potenciál slnkom zaliateho regiónu VIAJUR využilo naplno, vďaka čomu na tomto mieste návštevníci nájdu aj naozaj neočakávané zážitky. Medzi tie patria pikniky a grilovačky vo vinohradoch, prehliadky múzea historických traktorov či prehliadky usadlosti na elektrických autíčkach. A keďže víno býva často skloňované s umením, vo VIAJUR skrsol nápad, ako ho s umeleckým svetom preťať nielen metaforicky. Charakter usadlosti preto dotvára niekoľko nadrozmerných diel s vinárskou tematikou. Všetky pritom pochádzajú z dielne umeleckého kováča Juraja Vrábela, ktorý je rodákom práve z Farnej. Vínovú fľašu s logom VIAJUR a demižón s pohármi vína, týčiaci sa pri vstupe do areálu, dopĺňa karafa. Tá sa nachádza v jednej z najcennejších častí areálu, a to v blízkosti hniezdísk vzácnych druhov vtákov  – včelárika zlatého a brehule hnedej, ktoré hniezdia v pieskovcom brale. Najnovším prírastkom, ktorý postupne na usadlosti vyrastá, sú unikátne slnečné hodiny. „Každý druh vína je vhodný na inú časť dňa a naši návštevníci teraz vďaka našim slnečným hodinám budú vedieť, ktoré si kedy vychutnať,“ vysvetľuje princíp vinárskych slnečných hodín Tomáš Dilong, výrobný riaditeľ vinárstva VIAJUR.

2024 05 18 Viajur Farna 505

Prvá akcia vzbudila v regióne pozitívne ohlasy a tešíme sa, že zážitky, ktoré VIAJUR vo Farnej ponúka, budú v priebehu roka dopĺňať aj ďalšie podujatia či hudobné koncerty.

viajur logo leaf

Ďalšie články

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov