VIAJUR na prvom londýnskom veľtrhu vín zo strednej a východnej Európy

fotohrdlicka 5678

Veľtrh vína s názvom The Ultimate CEE Wine Fair sa konal 18. júna v londýnskej časti Waterloo. Vinárstvo VIAJUR sa prvého ročníka veľtrhu zameraného na vína zo strednej a východnej Európy zúčastnilo na pozvanie Elizabeth Gabay MW, Caroline Gilby MW a Zsuzsi Toronyi. A táto vinárska udalosť, určená pre odbornú verejnosť, sa konala netradične v kostole.

Stredná a východná časť Európy je domovom dlhej vinárskej histórie, nespočetného množstva jedinečných druhov hrozna, úžasných osobných príbehov aj mnohých ambicióznych vinárov, vyrábajúcich skvelé vína. Cieľom veľtrhu Ultimate Central & Eastern European Wine Fair bolo poskytnúť obchodníkom, importérom, distribútorom, someliérom ale aj zástupcom mienkotvorných médií či blogerom príležitosť zistiť, prečo by vína zo strednej a východnej Európy mali byť v hľadáčiku každého milovníka vína.

V historickej budove Kostola sv. Jána sme sa predstavili ako jeden zo zástupcov Slovenska, spolu s vinárstvami z ďalších 14 krajín. Medzi účastníkmi veľtrhu boli aj vinári zo susednej Českej republiky, Maďarska, Ukrajiny či Rumunska, Bulharska, Srbska a ďalších. Podujatie odprezentovalo stredoeurópske a východoeurópske vína členom odbornej a novinárskej obce, s cieľom získať nové príležitosti na trhu Spojeného kráľovstva.

Vinárstvo VIAJUR s Elizabeth Gabay spolupracuje už dlhé obdobie. Výsledkom tejto spolupráce je aj náš Dunaj Rosé, ktorý je na trhu dostupný v šikovných a praktických plechovkách. Práve vďaka tejto dlhoročnej spolupráci sme získali aj príležitosť osloviť odborníkov zo Spojeného kráľovstva a nadviazať nové možnosti kooperácií. Prekvapením pre mnohých zúčastnených bolo, že síce Slovensko poznali, mali len slabé vedomosti o vysokej kvalite našich vín.

Sme veľmi radi, že UK trhu sme mohli odprezentovať slovenský terroir aj celkové podmienky na pestovanie širokého zástupu typických domácich aj medzinárodných odrôd. Práve naše domáce slovenské odrody zaznamenali veľký úspech. Zaujal náš Rizling jurský či Rizling vlašský, Dunaj, PIWI odroda Donauveltliner, medzinárodný Sauvignon Blanc či náš prémiový sekt Blanc de Blancs. Okrem jednotlivých vín sme mali možnosť predstaviť naše vinárstvo aj v súvislosti s vinárskym turizmom, a to hlavne v spojitosti so zážitkami, ktoré ponúka usadlosť Farná.

Tešíme sa, že aj vďaka tejto príležitosti môžeme pokračovať v napĺňaní našej vízie, ktorou je priniesť vína VIAJUR na svetovú úroveň.

viajur svaty jur vinohrady 76
viajur logo leaf

Ďalšie články

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov