VIAJUR sa v Londýne odprezentovalo na viacerých frontoch

fotohrdlicka 7621

Popri veľtrhu The Ultimate CEE Wine Fair sme sa s našim vinárstvom VIAJUR stihli zúčastniť aj druhej akcie venovanej vínu. Na tej sme odprezentovali náš Dunaj Rosé, ktorý vznikol v spolupráci s Master of Wine Elizabeth Gabay, ktorá akciu aj zastrešovala.

Výberová degustácia Fine Rosé Day bola, ako názov napovedá, zameraná na ružové vína. Prezentácia toho najlepšieho z aktuálnych aj starších ročníkov sa konala v dvojhviezdičkovej michelinskej reštaurácii Trivet. Degustácia najlepších svetových ružových vín prebiehala v komornejšom duchu za účasti členov odbornej a novinárskej verejnosti. Súčasťou výstavy boli aj viaceré prednášky, počas ktorých organizátori Elizabeth Gabay a Ben Bernheim odprezentovali situáciu na svetovom trhu aj vývoj trendov vo svete ružových vín, ktorých kvalita už dávno nie je spájaná len s oblasťou Provence.

fotohrdlicka 7608

„Sme veľmi radi, že sme mohli návštevu Londýna spojiť aj s našou účasťou na tomto podujatí a zástupcom odbornej vinárskej komunity odprezentovať, že aj na Slovensku vieme vyrábať krásne, ovocné, ružové vína. Gro našej prezentácie predstavoval náš Dunaj Rosé, ktorý vznikol práve v spolupráci so samotnou Elizabeth Gabay.“ vysvetľujeTomáš Dilong, výrobný riaditeľ VIAJUR. Zaujímavosťou je, že ako jediné zúčastnené vinárstvo, sme odprezentovali víno v praktických a moderných plechovkách. Veríme, že záujem, ktorý si náš Dunaj Rosé na výstave vyslúžil, sa pretaví aj do medzinárodných spoluprác, ktoré by pre vinárstvo VIAJUR znamenali rozšírenie distribučnej siete aj na trh Spojeného kráľovstva.

fotohrdlicka 7006
viajur logo leaf

Ďalšie články

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov