Frankovka modrá z vinárstva ViaJur získala zlatú medailu

28.10.2021

FRANKOVKA MODRÁ Z VINÁRSTVA VIAJUR ZÍSKALA ZLATÚ MEDAILU

Celosvetoví odborníci z vinárskej obce, známi enológovia, degustátori a významní kritici ocenili naše víno Frankovku modrú , ročník 2018, zlatou medailou na prestížnej medzinárodnej vinárskej súťaži Danube Wine Challenge.

Moderné vinárstvo ViaJur, ktoré si však cení skúsenosti a dedičstvo predošlých generácií vinárov, obstálo v súťaži, kde sa hodnotilo viac ako 500 vzoriek z celého sveta, na výbornú.

To, že môže zamiešať karty, už dlhšie tušil výrobný riaditeľ vinárstva Tomáš Dilong: „Osobne som veľmi rád, že je to práve Frankovka modrá, na ktorej si naše vinárstvo zakladá. Spolu s odrodou Dunaj tvoria celkový základ našej výsadby na južnom Slovensku, v obci Farná. Samozrejme o to viac zlatá medaila teší, že na domácej pôde sme uspeli na jednej z najprestížnejších vinárskych výstav vo svete, keďže vína hodnotia svetoví degustátori, špičkoví kritici a uznávané  vinárske autority. “

 

VINÁRSKY OSKAR ZA FRANKOVKU MODRÚ

Aj tak by sme mohli nazvať ocenenie nášho vína, ktoré dostalo túto významnú cenu. Tak, ako aj dobrý film má svoju náročnú cestu, rovnaké je to aj pri víne. Kým sa do fľaše dostal tento rubínovo-červený poklad, prešli takmer 3 roky.

MÁ CENU ZLATA

Naša Frankovka modrá očarí v pohári svojou výraznou rubínovou farbou, ktorá je naozaj nezameniteľná rovnako ako jej chuť.  Frankovka modrá je celkovo najrozšírenejšia a najpestovanejšia modrá odroda na Slovensku a rovnako tvorí základovú cestu pre vinárstvo ViaJur. Frankovka jednoznačne patrí do nášho vinárstva a má obrovský potenciál.

„V ročníku 2018 sa skĺbilo niekoľko zaujímavých a smerodajných faktorov. Pod záverečnú podobu Frankovky sa podpísal aj výnimočný ročník, skvelý terroir a samozrejme záverečný vinársky kumšt. Nechali sme jej potrebný čas, aby dozrela vo vhodne zvolených barikových sudoch do svojej krásy a rozvinula svoj potenciál. A za tento poctivý prístup nás aj ocenila,“ doplnil Tomáš Dilong, ktorého tím len pred 3 mesiacmi fľašoval víno a dnes doslova po pár týždňoch už prinieslo prvú odmenu.

Práve  Danube Wine Challenge patrí medzi 18 najprestížnejších vinárskych súťaží z celého sveta a spadá pod značku VINOFED. Súťaže sa organizujú  v najväčších metropolách ako v Paríži, Madride, Štrasburgu či Cannes. O to viac sa cení táto cena na domácej pôde.

Frankovka modrá 2018 je už v ponuke v rodine našich značiek a  môžete si ju vychutnať v Hoteli Lomnica, Kaštieli Pálffy a rovnako si ju môžete kúpiť v našich vinárskych obchodoch Selaví v Svätom Jure, Tatranskej Lomnici, či obci Farná a pre tých, ktorí uprednostňujú online nákupy, ponúkame aj náš e-shop Selaví.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok