KULT [J] URA

14.9.2022

KULT [J] URA

Pozývame vás vychutnať si jedinečnú atmosféru stretnutia dvoch tímov a autorský rukopis kreatívnych gastronomických konceptov vo forme 14-tich degustačných chodov a špeciálneho párovania vín z exkluzívnych pivníc vinárstva Salabka a ViaJur.

Termíny:
1. degustačný večer – 14. november 2022 o 17:30 hod.
2. degustačný večer – 15. november 2022 o 17:30 hod.
Miesto: Salónik Habsburgovcov - Kaštieľ Pálffy, Prostredná 13/49, 900 21 Svätý Jur
Cena: 250 €

KÚPIŤ LÍSTKY NA DEGUSTAČNÚ VEČERU >>

Možno by vás ani nepadlo hľadať paralelu medzi známym českých konceptom Salabka a naším Kaštieľom Pálffy, ale ak pôjdeme do hĺbky, tak zistíme, že máme mnoho podobného. Vlastné vinárstva a históriu výroby vína, ktorá v prípade Salabky siaha už do 13. storočia. U nás, vo Svätom Jure, máme „len“ 600-ročné pivnice a 600-ročný príbeh. Rovnako máme vlastný degustačný autorský koncept, ktorý je založený na lokálnych surovinách a návrate k tradíciám.

Tradíciu sme však preložili invenciou a štipkou hravosti a ambicióznosti. Neustále posúvame svoje hranice a vytvárame tak sofistikované a hravé gurmánske zážitky.

Exluzívne jedlá harmonizujúce s nápojmi

Na dokonalú súhru vín a degustačných chodov prísne, ale s láskou dohliadajú dva tímy Salabky a Kaštieľa Pálffy, ktoré prehlbujú svoje skúsenosti a poznatky priamo vo vinohradoch a v pivniciach vlastných vinárstiev. Kuchárske a somelierske umenie sa prelína v harmonickom celku vyladených chutí vínneho párovania. Súčasťou večerí bude špeciálne párovanie vín z nášho vinárstva ViaJur. Rovnako máte aj alternatívu exkluzívneho vodného párovania, kde budete mať možnosť ochutnať špeciálny výber slovenských a českých minerálnych vôd.

 

SALABKA

Salabka je situovaná v butikovej vinici v kopcoch mestskej mestskej časti Praha -Trója. Víno sa tu pestuje a spracúva už od 13 . storočia do excelentných vín a aj destilátov. Kreatívne a moderné varenie pod taktovkou šéfkuchára Petra Kunca s dlhoročnými skúsenosťami z Michelenských reštaurácií dáva dôraz na lokálne ingrediencie a produkty. Jedlá sú sezónne a nápadité, plné chutí a textúr. Reštaurácia Salabka patrí  medzi reštaurácie, ktoré sú zaradené do sprievodcu Michelin.

 

KAŠTIEĽ PÁLFFY

Nachádza sa blízko Bratislavy, vo Svätom Jure a je miestom, kde sa spojila história s kultúrou a zážitkom. Umenie vína, ktoré sa rodí vo viac ako 600 ročných pivniciach je elegantne prepojené so špičkovou gastronómiou. Tá je inšpirovaná poctivou rakúsko-uhorskou kuchyňou a aj tradičnými jedlami z regiónu Malých Karpát s espritom modernosti. Tím  pod vedením creative chefa Tomáša Ševčíka, vám predvedú kulinárskej umenie priamo pred vašimi očami, čím umocnia zážitok z degustačného menu. V exkluzívnych reprezentačných priestoroch Salónu Habsburgovcov v kaštieli, si budete môcť vychutnať zážitkovú gastronómiu, jedinečné kreácie z prvotriednych surovín vo vizuálnom ladení, ktoré vytvára skvosty na tanieri.

KÚPIŤ LÍSTKY NA DEGUSTAČNÚ VEČERU >>

 

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok