MÜLLER THURGAU 2021 – víno, na ktoré sa zabúda

28.12.2021

Hrozno, na toto svieže mladé víno, sa pestuje len pár metrov od vinárstva ViaJur v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure. Práve vinohrady „Ponty“ majú významné prepojenie na kaštieľ, keďže v dávnej histórií patrili rodu Pálffyovcov

„Hrozno sa oberalo nezvyčajne neskôr, vinohrady aj neskôr odkvitli, ale hrozno malo krásnu fyziologickú aj fenolickú zrelosť. Oberalo sa pri cukornatosti 19 stupňov, čo je pre Müller optimálne – naozaj opäť učebnicové parametre,“ opisuje zber výrobný riaditeľ vinárstva ViaJur Tomáš Dilong. Práve on každý deň sledoval hrozno na jednotlivých charakteristických terasách vinohradov vo Svätom Jure. Aj vďaka tomu sa vybrala ideálna terasa na zber a naozaj kvalitná príprava sa odrazila na výnimočnom víne. 

Müller Thurgau býva v poslednom čase dosť podceňovaná odroda, čo je však škoda, keďže fanúšikovia tejto odrody vedia, že ide o hravé svieže víno, ktoré sa hodí na večer s blízkymi alebo na stretnutie priateľov. A to, že sa Müller Thurgau, ročník 2021 naozaj podaril, vidno na prázdnych paletách. Kto toto víno, či už v Kaštieli Pálffy alebo vo vinárstve vyskúšal, zásobil aj svoju domácu pivničku. Víno je vychýrené, svojho zákazníka si našlo už od začiatku: „Müller nepatrí medzi moderné odrody a dosť sa na neho zabúda, preto som rád, že patrí do nášho portfólia a všetko úsilie sa odrazilo na spokojnom klientovi. Víno je šťavnaté, doslova až chuťovo farebné, hravé, tak ako jeseň,“ popisuje Tomáš Dilong.

V neposlednom rade stojí za to spomenúť výnimočnú etiketu. Pri jej tvorbe vinárstvo nešlo štandardnou formou. Etiketa je ručne maľovaný akvarel a modelom pre ňu boli práve listy z vinohradov ViaJur, ktoré na jeseň hrajú neskutočnú symfóniu farieb lahodiacu očiam a duši. Jej autorom je talentovaný grafik z našich interných radov. 

Preneste sa s nami na slnečné malokarpatské kopce vo Svätom Jure, a oslavujte nádhernú jeseň, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie obdobie vinárov, po celý rok. Doprajte si pohár Müller Thurgau z vinárstva ViaJur, ktorý doslova zasvieti v duši.

Degustujte v e-shope Selaví: ViaJur Muller - thurgau biele suché víno 2021 - Slovensko, Malokarpatská oblasť (selavi.sk)

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok