Príbeh VIAJUR

Pre kráľa a krajinu

Pre kráľa a krajinu

Pro rege et patria - pre kráľa a krajinu, krédo, ktoré sprevádzalo rod Pálffyovcov. Dnes toto krédo spolu s lipou, ktorá rastie na nádvorí Kaštieľa Pálffy, v Svätom Jure, vytvárajú logo VIAJUR. Do histórie Pálffyovcov patrí aj vinohradníctvo a výroba vína v Malých Karpatoch. Vinárstvo VIAJUR pokračuje v tomto príbehu.

Vinári a víno

Vinohrady a víno tvoria jeden harmonický celok, ktorému náš tím vinárov a vinohradníkov zasvätil svoj život, no taktiež mu dodal nezameniteľnú atmosféru. Práve vďaka tomu sa dobré víno rodí v našich vinohradoch a vzniká s láskou a úctou k dlhoročnej tradícii. Poctivé korene vinohradníctva a vinárstva zasadili miestni vinári vo Svätom Jure, pre ktorých bolo remeslo už odjakživa životným poslaním. Dnes tieto tradície zodpovedne uchovávajú, aby zúročovali dlhoročné skúseností svojich predkov na novej ceste VIAJUR.

Preklikajte sa históriou Kaštieľa Pálffy

16. storočie okolo roku 1543

Prvým známym majiteľom kúrie sa stáva Šimon Cayro, bratislavský šľachtic a vzdelanec. Ako cudzinec ju pravdepodobne odkupuje od miestneho šľachtica alebo mešťana. Ešte v tom istom roku, 29. mája, získava ďalšiu kúriu za verné služby pre bratislavského župana Jána Szalaya. Šimon Cayro tak hľadá nového majiteľa svojej prvej kúrie.

1543
arrow right

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1
Nastavenie cookies
VOP Reklamačný poriadok