arrow
arrow

Dunaj Rosé 2022 by Elizabeth Gabay

dunaj rose viajur plechovka
leaf light

ružové, suché, 2022

Dunaj Rosé 2022 by Elizabeth Gabay

Rosé z unikátnej slovenskej odrody Dunaj vzniklo v spolupráci so svetoznámou špecialistkou na ružové vína Elizabeth Gabay, Master of Wine. Víno kvasilo v nerezových tankoch a dozrievalo v agátových sudoch tradičnou metódou „sur-lie“. Výsledkom je výnimočné nízkohistamínové víno úžasných vlastností, lahodnej chuti a krásnej farby v modernom ekologickom balení. Dunaj rosé 2022 má fuchsiovú ružovú farbu. Vo vôni dominuje vôňa májových čerešní, ktorá sa predbieha s florálnymi tónmi lúčnych kvetov. Chuť je príjemná, ovocná, pomerne plná s korenistým náznakom a prirodzenými tanínmi z nových agátových sudov. Má dlhú a rafinovanú dochuť.
Víno bolo dorábané bez použitia enologických prípravkov a s minimálnym obsahom oxidu siričitého. Plnené bez filtrácie. Víno bolo dorobené iba z tzv. “samotoku“ – hroznová šťava, ktorá vytiekla bez stlačenia (lisovania) hrozna, iba za pomoci gravitácie Víno vyzrievalo v agátových sudoch od francúzskeho výrobcu sudov SAURY.
Dva sudy boli vypálené na stupeň intenzity Medium, dva sudy na stupeň intenzity Light. Proces blendovania prebehol v dvoch etapách, druhý novembrový týždeň 2022 a prvý aprílový týždeň 2023. Plnenie vína do plechoviek je inovatívny proces vo vinárskom svete. Plechovky sú 100% recyklovateľné, ľahko sa transportujú, majú minimálny dopad na životné prostredie, sú ekologické. Celý projekt vznikol v spolupráci vinára Tomáša Dilonga (SVK) a Elizabeth Gabay MW (ENG).

Parametre vína

Farba

Ružové

Zvyškový cukor

Suché

Odroda

Dunaj

Pairing

kozí syr, kuracie supreme

ročník

2022

Alkohol

12 %

Objem fľaše

0.25 l

Obsah cukru

2 g/l

Farba

Ružové

Odroda

Dunaj

Zvyškový cukor

Suché

Pairing

kozí syr, kuracie supreme

ročník

2022

Alkohol

12 %

Objem fľaše

0.25 l

Obsah cukru

2 g/l

viajur logo leaf

Ďalšie vína

Sme tu pre vás

Kontaktujte nás

+421 905 503 827
info@viajur.sk

+421 905 503 827
objednavky@viajur.sk

+421 905 503 827
sales@viajur.sk

+421 908 297 702
event@kastielpalffy.sk

Hello

Máte viac ako 18 rokov?

VIAJUR dodržuje platné zákony a preto žiadame osoby mladšie ako 18 rokov
aby nevstupovali na naše internetové stránky. Ďakujeme za pochopenie.

Beriem na vedomie zákonné obmedzenia predaja a požívania alkoholických nápojov. Kliknutím na tento súhlas potvrdzujem, že mám viac ako 18 rokov

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.